Przed przystąpieniem do prób   rodzic/prawny opiekun    składa oświadczenie potwierdzające dobry stan zdrowia kandydata  do klasy OPW lub zgłasza problemy zdrowotne kandydata nauczycielowi przeprowadzającemu próby,

Terminy prób sprawnościowych dla kandydatów do klasy OPW:

1. Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym: 18 czerwca 2024 r. – o godz. 9:00; II termin  3 lipca 2024 r. – o godz. 9:00,

2. Termin w postępowaniu uzupełniającym: 31 lipca 2024 r. – o godz. 9:00.

Rodzic zdrowie Oświadczenie – OPW

Proszę zabrać ze sobą podpisaną zgodę rodziców na udział w próbie sprawnościowej.

Wzór zgody można pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie.

Warunki przeprowadzenia prób sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW)

1. Próba sprawności fizycznej, zwana dalej próbą, przeprowadzona jest w celu określenia poziomu sprawności fizycznej kandydatów do Oddziału Przygotowania

Wojskowego, zwanego w dalszej części OPW, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu.

2. Próbie podlega każdy kandydat do OPW.

3. Uzyskanie pozytywnego wyniku próby jest warunkiem przyjęcia kandydata do OPW.

4. Do prób sprawności fizycznej zostaną dopuszczeni kandydaci, którzy dostarczyli, najpóźniej w dniu prób sprawności fizycznej zgodę rodziców

(przynajmniej jednego rodzica, prawnego opiekuna) na udział w próbie.

5. Kandydat obowiązany jest stawić się na egzamin wraz z rodzicem/prawnym opiekunem.

6. W przypadku, gdy kandydat nie spełni wymogów lub z przyczyn losowych/zdrowotnych nie będzie mógł przystąpić w I terminie do testu sprawności fizycznej musi

niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Komisję Rekrutacyjną. Wobec zaistniałej sytuacji kandydatowi przysługuje II termin odbycia testu sprawności fizycznej.

7. Kandydatów obowiązuje strój sportowy określony w regulaminie.

8. Przed wejściem na salę gimnastyczną kandydat powinien okazać członkowi komisji legitymację szkolną lub dokument tożsamości (np. dowód osobisty) ze zdjęciem.

9. Przed przystąpieniem do prób   rodzic/prawny opiekun    składa oświadczenie potwierdzające dobry stan zdrowia kandydata  do klasy OPW lub zgłasza problemy

zdrowotne kandydata nauczycielowi przeprowadzającemu próby

10. Kandydat postępuje zgodnie z zasadami bezpieczeństwa przedstawionymi przez nauczyciela przeprowadzającego próby i wykonuje jego polecenia.

11. Niedopuszczalne jest noszenie podczas testu sprawności fizycznej biżuterii, zegarków lub innych przedmiotów o ostrych krawędziach, które mogą spowodować

uszkodzenie ciała. Podczas wykonywania testu należy obowiązkowo spiąć długie włosy.

12. Termin i miejsce odbywania prób ogłaszany jest na stronie internetowej szkoły.

zgoda na próbę sprawnościową- OPW