pRACOWNIE

Nasi uczniowie mają do dyspozycji doskonale wyposażone pracownie do praktycznej nauki zawodu i przedmiotów ogólnokształcących. Systematycznie unowocześniamy sprzęt (kupujemy m.in. notebooki i projektory, odtwarzacze DVD, urządzenia do pracowni) i programy edukacyjne oraz pomoce naukowe.
Nauczyciele korzystają z nowoczesnych technologii na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Zachęcają uczniów do świadomego posługiwania się Internetem i komputerem w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań.

PRACOWNIA MECHATRONICZNA

Pracownia mechatroniczna wyposażona jest w:
– stanowisko komputerowe dla nauczyciela podłączone do sieci lokalnej z dostępem do internetu, z urządzeniem wielofunkcyjnym oraz projektorem multimedialnym
– stanowiska komputerowe dla uczniów z oprogramowaniem do programowania, testowania i diagnostyki sterowników PLC: SIEMENS S7-200, SIEMENS S7-1200
i LOGO.
– stanowiska komputerowe dla uczniów z oprogramowaniem do komputerowego wspomagania projektowania – AUTOCAD
– stanowiska komputerowe z oprogramowaniem do komputerowego wspomagania projektowania układów elektrycznych, pneumatycznych
i hydraulicznych- FLUIDSIM 5
– stanowiska montażowe do nauki układów pneumatycznych i elektropneumatycznych
– stanowisko montażowe do nauki sensoryki
– stanowisko montażowe z manipulatorem Pick &Place sterowanym elektropneumatycznie

PRACOWNIA GASTRONOMICZNA

Zajęcia praktyczne w naszej szkole odbywają się  pracowni gastronomicznej oraz pracowni obsługi konsumenta, wyposażonych w profesjonalny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający rozwijanie uczniom umiejętności zawodowych. Zajęcia odbywają się wkilkugodzinnych blokach lekcyjnych, podczas których młodzież przygotowuje potrawy, dokonuje ich oceny, a następnie je konsumuje.

Dodatkowe zajęcia:

•  pokazy szefów kuchni
  •  konkursy „pod okiem” mistrzów kulinarnych,
  • wyjazdy na targi branżowe,
  • przygotowanie i organizacja poczęstunku
  • wycieczki zawodowe do restauracji, hoteli i zakładów gastronomicznych

Ponadprogramowe kursy umożliwiające uzyskanie dodatkowych kwalifikacji:

• kurs barmański,
  • kurs baristy
  • kurs carvingu,
  • kursy przygotowywania potraw

Przedmioty zawodowe praktyczne:
•    pracownia gastronomiczna
•    pracownia obsługi klienta
•    pracownia planowania żywienia i produkcji gastronomicznej

PRACOWNIE KOMPUTEROWE

Nasza szkoła posiada trzy pracownie informatyczne oraz multimedialne centrum informacji.

W centrum uczniowie korzystają w wolnym czasie z programów komputerowych i zasobów Internetu. Dostępne oprogramowanie umożliwia przygotowanie prac, referatów i prezentacji na konkursy czy prace domowe. Każdy może pozyskiwać informacje z Internetu zgodnie z zainteresowaniami. Uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności i wiedzę z zakresu informatyki czy innych dziedzin techniki.

PRACOWNIA ORAZ MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACJI WSPÓŁFINANSOWANE Z EFS.

PRACOWNIA JĘZYKÓW OBCYCH Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

PRACOWNIA SAMOCHODOWA

Wyposażenie klasopracowni pojazdów samochodowych pozyskane w ramach projektu: „Kształcenie i praktyka dla rozwoju Zamościa i Lublina oraz współpracy z Toyota Motor Poland.

– System zintegrowany sterowania zapłonem

– Stanowiska do obsługi klimatyzacji pojazdów samochodowych:

(Stacja klimatyzacji obsługująca czynnik R134a, stacja klimatyzacji obsługująca czynnik R1234yf)

– Silnik wysokoprężny o zapłonie samoczynnym  wtryskowy

– Silnik benzynowy widlasty

– Silnik benzynowy rzędowy

– Zestaw panelowy „Sensoryka  systemów pojazdowych”

– System sterowania elektronicznego silnika wysokoprężnego

– Skrzynia przekładniowa automatyczna

– most napędowy