Zawody badmintona

W dniu 24 listopada uczniowie naszej szkoły: Szewczuk Oskar, Chwiejczak Krystian i  Rusinek Mikołaj, reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów z badmintona na szczeblu wojewódzkim. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie, a organizatorem był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr. 2 w Lubartowie. Do rywalizacji podczas turnieju przystąpiło 9 drużyn które wzięły udział w losowaniu. Po wynikach losowania utworzyły się 3 grupy.

W pierwszej grupie znalazły się szkoły z Lublina oraz Chełma, jak i również nasza szkoła z Zamościa:

1. Międzynarodowe LO Lublin
  2. I LO Chełm
  3. ZSP nr 2 Zamość

Drugą grupę stanowiły poniżej wymienione zespoły:

1. ZSP nr 3 Zamość (Elektryk)
  2. ZS Nr 2 Lubartów (gospodarz zawodów)
  3. I LO Janów Lubelski

W ostatniej trzeciej grupie zmierzyły się ze sobą:

1. RCEZ Lubartów
  2. ZS Technicznych Chełm
  3. ZS Elektronicznych Lublin

Jak się później okazało, w naszej grupie po losowania został przydzielony „czarny koń” zawodów, który okazał się nie do pokonania, niestety również przez naszą młodzież. Dokładnie tym nie ugiętym przeciwnikiem było Międzynarodowe LO Lublin, które zajęło pierwsze miejsce w turnieju.

Warto jednak wspomnieć, że drużyna z naszej szkoły zajęła drugie miejsce na rozgrywkach miejskich awansując dalej. Następnie pokazali świetny poziom sportowy zajmując pierwsze miejsce na szczeblu rejonowym co zapewniło im udział w finałowym turnieju wojewódzkim. Turniej ten nasza drużyna zakończyła na czwartym miejscu tuż za podium.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Miejsce pierwsze- Międzynarodowe LO Lublin

Miejsce drugie- ZSP nr 3 Zamość (Elektryk)

Miejsce trzecie- ZS Technicznych Chełm

Miejsce czwarte- ZSP nr 2 Zamość (Mechanik)

Opiekunem drużyny ZSP nr 2 (Mechanik) był: Mariusz Symonowicz