Zajęcia z budowy i eksploatacji broni – wyjście do jednostki wojskowej

W dniu trzeciego i czwartego listopada uczniowie klas o specjalności wojskowej, wzięli udział w zajęciach, których tematem była budowa i eksploatacja broni znajdującej się na wyposażeniu jednostki wojskowej, oraz doskonalenie umiejętności walki.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, a dzięki wiedzy i umiejętnościom żołnierzy poznali jak skutecznie i szybko rozłożyć i złożyć broń. Dzięki opanowaniu nowej wiedzy z zakresu budowy broni już po krótkim czasie przystąpili do rywalizacji polegającej na składania i rozkładania broni na czas.

Podczas spotkania zaprezentowano dwa typy broni :

1. Karabinek szturmowy wz. 96 Beryl – polski karabinek automatyczny, produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. Podstawowy karabinek Sił  Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. Karabin maszynowy PK/PKM – 7,62 mm km PK/PKM– radziecki uniwersalny karabin maszynowy kalibru 7,62 x 54 mm R, produkowany w dwóch generacjach: podstawowej PK i zmodernizowanej PKM. W wersjach na podstawie trójnożnej nosi dodatkowe oznaczenie literą S.

Opiekę z ramienia szkoły ZSP 2 sprawował Pan Karol Małecki i Waldemar Lisowski.