Warsztaty świąteczne dla uczniów klas ósmych

„Dobry zawód – dobra przyszłość”

15 grudnia w naszej szkole pod hasłem „Dobry zawód – dobra przyszłość”, zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów klas ósmych. Mieliśmy zaszczyt gościć ósmoklasistów ze szkół z Zamościa oraz okolic.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą naszej szkoły:

1. W pracowni mechatroniki odbyły się pokazy z robotem przemysłowym oraz wydruku 3D, konkurs sterowania robotem Pick@Place oraz pokaz oprogramowania symulacyjnego.

2. W pracowni gastronomicznej: warsztaty carvingu- rzeźbienie w owocach i warzywach, warsztaty ozdabiania pierników świątecznych, pokazy dekorowania talerza-bloger kulinarny, porady i pomiary składu ciała przez dietetyka Naturhouse, konkursy oraz oczywiście poczęstunek: przekąski i napoje.

3. Pracownia samochodowa to przede wszystkim symulator jazdy samochodem osobowym – szkolenie techniki jazdy w cyklu miejskim, poza miastem oraz parkowanie na placu manewrowym, uruchamianie silnika -sprawdzanie układów: zapłonowego, paliwowego, recyrkulacji spalin, zapoznanie z programem do diagnostyki silników, podłączanie testera do pojazdu, sprawdzanie i kasowanie błędów i  na koniec konkurs: Z czego składa się samochód?

4. Pracownia reklamy: warsztaty projektowania przypinek i breloków z wykorzystaniem lasera, prezentacja nowoczesnego sprzętu.

5. Pracownia językowa: projektowanie i tworzenie kartek świątecznych: Christmas Cards

6. Oddział Przygotowania Wojskowego – zaprezentował sprzęt jakim dysponuje szkoła i oczywiście uczniowie podczas zajęć, szkoleń i wyjazdów na poligony.

Był to wspaniały dzień! Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie ❤️