Najważniejsze informacje z Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Zamość

Do otrzymania stypendium szkolnego uprawnieni są uczniowie, którzy znajdują się  w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, tj. 600 zł (netto) i poniżej tej kwoty. Świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym przyznawane są na wniosek rodziców albo pełnoletniego ucznia. Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego można pobrać u pedagoga szkolnego (lub ze strony internetowej szkoły w zakładce PEDAGOG) i złożyć u niego do dnia 15 września 2023 r. (piątek) do godz. 15.00. Wnioski po tym terminie składane są bezpośrednio w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość.

W dołączonym do wniosku pouczeniu znajduje się wykaz dokumentów, które należy złożyć. Możliwe jest złożenie oświadczenia o dochodach zamiast zaświadczeń (wzór dołączony jest do wniosku). Pomoc materialna realizowana jest poprzez zwrot wydatków, po przedstawieniu odpowiednich rachunków potwierdzających poniesione wydatki (m.in. zakup podręczników, stroju sportowego, przyborów szkolnych).