„Podróż szkoleniowo – historyczna” do Janowa Lubelskiego

W dniu 23.09.2022 roku uczniowie klas mundurowych ZSP nr 2 uczestniczyli w ,,Podróży Szkoleniowo – Historycznej” do Janowa Lubelskiego i na Porytowe Wzgórze. W ramach zajęć pokonywali sprawnościowy tor przeszkód na czas, brali udział w grze ,,ślimak medyczny”, odbyli strzelanie z karabinka pneumatycznego i łuku, uczestniczyli w taktycznych grach paintballowych. Wzięli także udział w wycieczce na Porytowe Wzgórze, gdzie zapoznali się z przebiegiem bitwy oddziałów partyzanckich z wojskami niemieckimi w dniu 14 czerwca 1944 roku.
Organizatorem ,,Podróży szkoleniowo- historycznej klas mundurowych” było stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą- Bądź z Nami” w Zamościu, które w tym celu otrzymało wsparcie finansowe z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach realizacji zadania publicznego ,,I Ty możesz służyć Ojczyźnie”.