Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca

W dniach od 29  września do 5 października nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo oraz poszerzającą wiedzę o sercu i profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego ,, Czytamy z sercem”.

Główne cele akcji to promocja wśród młodzieży literatury oraz czytelnictwa, a także: poszerzanie ich wiedzy na temat serca, jego budowy, funkcjonowania i chorób oraz  rozwijanie  wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych jak również propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego

W ramach tegorocznej edycji w  naszej szkole na lekcjach języka polskiego i biologii młodzież podjęła działania promujące czytelnictwo oraz poszerzające wiedzę o sercu m.in. głośne odczytywanie fragmentów książek i wierszy o sercu, quizy na temat profilaktyki chorób serca i udzielania pierwszej pomocy, filmiki i prezentacje o sercu i jego działaniu.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.