Międzynarodowy Dzień Języka Francuskiego

Każdego roku 20 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczący się języka francuskiego wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym.

Celem konkursu było promowanie i motywowanie do nauki języka francuskiego, upowszechnianie wiedzy związanej z kulturą krajów francuskojęzycznych oraz kształcenie umiejętności wyszukiwania i przetwarzania informacji.

Plakaty zostały wykonane techniką dowolną – w aplikacji internetowej lub tradycyjnie na brystolu. Wyróżnienia otrzymały  uczennice: Julia Durzyńska z klasy 1G, Belina Wiktoria z klasy 2G oraz Monika Tkaczyk z klasy 5FP.

W ramach obchodów w trakcie lekcji uczniowie rozwiązywali quizy z wiedzy o Francji i krajach frankofońskich, oglądali prezentacje multimedialne oraz grali w edukacyjne gry językowe.