„Lubelska kuźnia talentów 2023-2024”

W dniach od 1 do 30 września 2023 r. będzie prowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach projektu „Lubelska kuźnia talentów 2023-2024”.

Celem projektu jest rozwijanie wiedzy i umiejętności specyficznych, motywowanie i wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego oraz wspieranie twórczego myślenia uczniów zdolnych uczęszczających do szkół zawodowych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznoekonomicznej. Wsparciem w projekcie objęci zostaną uczniowie kształcący się w formie dziennej,  w tym w technikum, w szkole branżowej I stopnia, którzy zamieszkują lub uczą się w województwie lubelskim
(pod warunkiem, że nie pobierają takich świadczeń w innym województwie), wybranych w oparciu o kryteria edukacyjne i społeczno-ekonomiczne takie jak trudna sytuacja materialna ucznia, posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności lub posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Wsparcie stypendialne będzie udzielane na okres od 1.09.2023 r. – 30.06.2024 r. Zasady dotyczące udziału w projekcie znajdują się w Regulaminie przyznawania stypendiów – z którym należy się zapoznać przed przystąpieniem do przygotowywania dokumentacji.

Głównym dokumentem, niezbędnym do wszczęcia sprawy o przyznanie stypendium jest Wniosek o przyznanie stypendium w ramach projektu „Lubelska kuźnia talentów 2023-2024”.

Formularz wniosku należy pobrać ze strony internetowej: www.lubelskie.pl/kultura/stypendia/stypendia-uczniowskie/lubelska-kuznia-talentow/.

Szczegółowe informacje dotyczące programu, regulaminu i wymaganych dokumentów dostępne są na stronie internetowej www.lubelskie.pl w zakładce „Stypendia”.

W sprawie informacji można kontaktować się z pedagogiem szkolnym p. Anetą Antczak.