Lubelska kuźnia talentów 2023-2024

Troje uczniów z klas 1G, 4A i 4D Technikum Nr 2 otrzymało stypendium w ramach projektu „Lubelska kuźnia talentów 2023-2024”, który jest realizowany przez Województwo Lubelskie w ramach Działania 10.4 Kształcenie Zawodowe, Priorytetu X Lepsza edukacja, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, dofinansowanego przez Unię Europejską.

Jego założeniem jest rozwijanie wiedzy i umiejętności specyficznych, motywowanie i wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego oraz wspieranie twórczego myślenia uczniów zdolnych uczęszczających do szkół zawodowych. Wsparcie stypendialne jest udzielane na okres od 1.09.2023 r. do 30.06.2024 r.

Każdy stypendysta posiada opiekuna dydaktycznego w celu identyfikacji mocnych stron ucznia, stworzenia dla niego Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego (IPRE) wraz z określeniem celów rozwojowych i zaplanowaniem wydatków przeznaczonych na ich realizację.