Kulturiada 2023

Dnia 28 marca  2023r. w szkole odbyła się „KULTURIADA 2023” –  konkurs wiedzy o  Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Biorący udział w konkursie uczniowie klas pierwszych i drugich  technikum mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat tych krajów.

Podczas kulturiady poszczególne drużyny  udzielały odpowiedzi na pytania z zakresu wynalazków, motoryzacji i kuchni. Oprócz pytań uczestnicy musieli się także wykazać wiedzą praktyczną. Jednym z zadań konkursowych  było ustalenie potraw narodowych, na podstawie przygotowanych składników spożywczych do przyrządzania których są one używane.

Konkurs wygrała drużyna reprezentująca  klasę 1F w składzie : Hubert Budzyński, Jakub Lisowski, Przemysław Struk .

Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 1D  w składzie: Michał Kania, Bartłomiej Seń, Igor Wapniarski.

Na trzecim  miejscu znalazła się drużyna z klasy 2A  w składzie: Marcin Antoniuk, Jakub Bełz, Dawid Kaca.

Wszyscy uczestnicy byli dobrze przygotowani do konkursu, a nagrody dla najlepszych  w postaci  sprzętu elektronicznego oraz voucherów do kina i restauracji przydadzą się w nauce języków obcych i będą dobrą okazją do miłego spędzenia czasu poza domem .

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Konkurs przygotowali i poprowadzili  nauczyciele języków obcych: Anna Gontarz, Beata Pawliszak, Joanna Remień,  Małgorzata Misztal, Dorota Baj  oraz Tomasz Osiak