Czytamy lektury w językach obcych

W dniu 28 października 2022 roku w czytelni biblioteki szkolnej sięgnęliśmy po literaturę klasyczną  w językach obcych, nieobecną w szkole. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas: 4AG, 4FP, 2A i 2D. Uczniowie czytali fragmenty dzieł literackich w oryginale. Wyborem tekstów i przygotowaniem czytających zajęli się nauczyciele języków obcych – Panie: Beata Pawliszak, Anna Gontarz i Małgorzata Misztal oraz Pan Tomasz Osiak. W wersji francuskiej usłyszeliśmy fragment „Małego księcia” – Antoineʼa de Saint – Exupéryʼego, w rosyjskiej „Mistrza i Małgorzatę” – Michaiła Bułhakowa, po niemiecku „Effi Briest” – Theodora Fontane. Zwieńczeniem uczty czytelniczej był fragment opowiadania Oscara Wilda „Duch z Canterville”. Nauczyciele uzasadnili swój wybór lektur, przybliżyli życiorysy ich autorów, czasy w których powstawały oraz zapoznali uczniów z kręgiem kulturowym danego kraju.