Akademia z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

Data 11 listopada jest dla datą wyjątkową w historii Polski i Polaków. Tego dnia, po 123 latach zaborów odzyskaliśmy upragnioną niepodległość.

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…)” – Jędrzej Moraczewski

Z okazji tak ważnego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą Akademię upamiętniającą to wzniosłe i jakże istotne dla naszego Narodu wydarzenie.

W czasie akademii odbyło się ślubowanie uczniów oddziału przygotowania wojskowego z klasy 1AW. W podniosłej atmosferze uczniowie wypowiedzieli rotę ślubowania. Młodzież deklarowała zawsze stać na straży godności i honoru, służyć społeczności szkolnej, strzec najważniejszych wartości humanitarnych, dochować wierności ideałom patriotyzmu.