Akademia z okazji dnia 11 listopada oraz ślubowanie klas pierwszych

W dniu 10 listopada 2023 roku ZSP nr 2 w Zamościu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. O godzinie 11.11 Społeczność Szkolna odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego z okazji 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbył się również montaż słowno-muzyczny w wykonaniu przedstawicieli klas 1G, 2D, 2F, 2G, 3A, 4A, 1AW, 2A i 5FP zatytułowany „Warto się czasem zasłuchać w listopadów przemijanie”. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę uroczystość.

Tego dnia miała miejsce również inna bardzo ważna uroczystość – ślubowanie klas pierwszych. Przedstawiciele wszystkich klas, które dołączyły do naszej społeczności szkolnej w tym roku, uroczyście ślubowali godnie i z zaangażowaniem wypełniać obowiązki ucznia. Kadeci klasy 1AW Oddziału Przygotowania Wojskowego ślubowali wyjątkowo uroczyście, bo w obecności Pana ppłk Stanisława Styczyńskiego szefa WCR Zamość.